Pénztárunkról

Illusztráció

Pénztárunk Igazgatótanácsa és munkaszervezete arra törekszik, hogy tagjaink legnagyobb megelégedésére működjön, vagyis a Pannónia “tagbarát” pénztár. Ez azt jelenti, hogy a törvényes keretek között igyekszünk minden egyéni problémát tagjaink számára a legelőnyösebben kezelni.

A munkáltatókkal és a szakszervezetekkel való jó kapcsolat, a tagok képviselete a küldöttközgyűléseben és a tisztségviselők között, továbbá a munkaszervezet tagjai (többségük legalább 10-12 éve munkatársunk) lehetővé teszik, hogy olyan kapcsolat legyen tagjainkkal, mint egy lényegesen kisebb létszámú “családias” pénztárban.

Pénztárunk története


1994 - A VIT megalakul

A VIT Nyugdíjpénztár 1994 decemberében alakult a villamosenergia-ipari nagy munkáltatók és az érdekképviseletek kezdeményezésére és támogatásával. Tagjaink létszámnövekedése minden képzeletet felülmúlt: 1995 végére a pénztárnak már 22 ezer, míg 2006 végére 43 ezer tagja volt. A Pénztár évekig a legnagyobb munkáltatói hátterű nyugdíjpénztárnak számított, mind a létszámot, mind pedig a – szintén látványos ütemben gyarapodó – vagyont tekintve

1997 - Zárt pénztárból nyílt pénztár lesz

Az 1997-es magánpénztár-alapítással a zárt iparági pénztárból egy úgynevezett nyílt pénztár lett, vagyis minden belépő számára szabad volt az út.

A Pannónia Nyugdíjpénztár megalakulása óta önállóságra törekszik, vagyis arra, hogy külső segítség, támogatás nélkül hosszú távon tudjon működni. A Pénztár munkáltatói kezdeményezésre és munkáltatói támogatással alakult, a munkáltatók többsége pedig a magánnyugdíjpénztár megalakításához is hozzájárult anyagilag.

2011 - CIG együttműködési

Az 1997-es magánpénztár-alapítással a zárt iparági pénztárból egy úgynevezett nyílt pénztár lett, vagyis minden belépő számára szabad volt az út.

A Pannónia Nyugdíjpénztár megalakulása óta önállóságra törekszik, vagyis arra, hogy külső segítség, támogatás nélkül hosszú távon tudjon működni. A Pénztár munkáltatói kezdeményezésre és munkáltatói támogatással alakult, a munkáltatók többsége pedig a magánnyugdíjpénztár megalakításához is hozzájárult anyagilag.

A változó gazdasági és pénztárpiaci körülményekhez igazodva a Pénztár küldöttközgyűlése 2011. május 24-én határozatával jóváhagyta a VIT Nyugdíjpénztár és a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. hosszú távú stratégiai együttműködési megállapodását.

2012 - Önkéntes nyugdíjpénztár erősödik

A magán ágazat megszűnését követően az önkéntes ágazat önállóan működik tovább. A Pénztár egyágazatos modellben önkéntes nyugdíjpénztárként folytatja tevékenységét, mint 1998. előtt.

2012. április 1-jével az önkéntes nyugdíjpénztári ágazat erősödött: stratégiai jelentőségű döntés eredményeként a Mobilitás Független Országos Önkéntes Nyugdíjpénztár beolvadt a Pannónia Nyugdíjpénztárba. A beolvadással a Pénztár az olaj-és gázipari ágazatokban a legjelentősebb pénztárrá vált.

A Pannónia önkéntes ágazatának taglétszáma a beolvadással mintegy 7.400 fővel, tagi vagyona mintegy 13,2 Mrd forinttal növekedett. A beolvadással az önkéntes ágazat tovább erősödött, taglétszáma meghaladta a 36 ezer főt, vagyona megközelítette a 70 Mrd forintot.

2015 - QUESTOR beolvadása

2015. július 1-jén a QUAESTOR Önkéntes Nyugdíjpénztár beolvadása erősítette Pénztárunkat, biztonságos működési hátteret biztosítva a quaestoros tagoknak.

Pénztárunk a beolvadásokra nyitott, a befogadó pénztári szándékkal a Pénztár további növekedését elősegítve.

2017 - 110 MRD Ft

2017. végére a 38 pénztár által képviselt önkéntes nyugdíjpénztári szektorban a Pannónia Nyugdíjpénztár a vagyonát tekintve az 6., létszámát tekintve a 9. helyen áll.

A Pénztár tagjainak vagyona 2017. december 31-én elérte a 110 Mrd forintot, taglétszáma a 35 ezer főt.

2018 - Digitális transzformáció

Lorem ipsum 7

Adminisztráció és vagyonkezelés

A pénztár kezdetektől maga végzi adminisztrációját és vagyonkezelését; a jelenlegi munkaszervezet létszáma – más pénztárakkal összehasonlítva – meglehetősen alacsonynak számít.

2012 elején a vagyonkezelt vagyon nagyobb hányada a Pénztár és a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. közös tulajdonában lévő Pannónia CIG Alapkezelő Zrt.-hez került, amely társaság dolgozóinak többsége a Pénztár korábbi befektetési munkatársaiból került ki. A Pénztár ezen túl a közvetlen ingatlan befektetéseket és a tagi kölcsön saját maga kezeli.

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete/MNB által közzétett, 2000-től számolt teljes díjterhelési adatok alapján a Pannónia Nyugdíjpénztár rendre átlag alatti helyezést ért el. A szektorátlagnál alacsonyabb költségszint a háromelemű választható portfóliós rendszer és az elszámolóegységes rendszer üzemeltetése mellett igen jónak mondható.

Számlavezetőnk UniCredit Bank Hungary Zrt. (2013. április 1-jétől)
Letétkezelőnk UniCredit Bank Hungary Zrt. (2013. április 1-jétől)
Aktuáriusi tevékenység Matuzsálem Kft. (Csordás Ferenc)
Ingatlan értékbecslőnk Euro Immo Expert Kft.(Novák Zalán)
Könyvvizsgálat Club-Audit Kft. – Bárány Terézia pénztári minősítésű könyvvizsgáló (kamarai tagsági száma: 000428, pénztári minősítés száma: Ept-000428/06)

Tisztségviselőink

Igazgatótanács


Vokony János
IT elnök

Gál Rezső
IT tag

Lados Tibor
IT tag

Nagy Sándor
IT tag

dr. Széki Zsuzsanna
IT tag

Ellenőrző bizottság


Hatvani Jácint
EB elnök

Téglás József
EB tag

dr. Tölli László
EB tag

Vázsonyi Viktória
EB tag

Kissné Horváth Marianna
EB tag

Ügyvezetés


Pellei József
Ügyvezető

Küldötteink

A Pannónia Nyugdíjpénztár tagjai 2017. október 18-27. között választották meg a Pénztár új küldötteit, pótküldötteit, akik mandátuma 5 évre szól. Az alakuló küldöttközgyűlés várhatóan 2017. december közepén kerül megtartásra.

A pénztár tagjai a küldöttekkel (pótküldöttekkel) – amennyiben közvetlen kapcsolatban nem állnak vele – a Pénztáron keresztül a kuldott@pannonianyp.hu címre írt e-mailben vehetik fel a kapcsolatot. Az e-mailben kérjük megjelölni, hogy mely küldött (pótküldött) részére kívánnak üzenni, és a Pénztár az üzenetet továbbítja a megadott küldött (pótküldött) részére.

Közép-Magyarország

Küldött Pótküldött
dr. Szilágyi József Bak Melinda
dr. Vokony István Flach Béla
Káplár Sándor Gulyás Krisztián
Velkopolszly Sylvia Kissné Horváth Mariann
Strádl János Makkai Katalin
Takács Márta Müller István
Kalics Antal Nagy Tamás
Dél-Dunántúl

Küldött Pótküldött
Bakó Tibor Bartosné Zubor Anikó
Bocsor István B. Kovács György
Hatvani Jácint Haraszti Attila
Kugli József Harmath Péter
Mosonyi Gábor Pergő György
Nagy Tibor Pumerschein Péter Csaba
Tumpek István Rébék-Nagy Tibor
Észak-Magyarország

Küldött Pótküldött
Gergely Zoltánné Bakos Emese
Juhász Gyuláné Domoszlai Tibor
Marosvölgyi Józsefné dr. Dovrtel Gusztáv
Medveczki Zsolt Szkaliczki Mátyásné
Pápis László Vígh Tibor
Nyugat-Dunántúl

Küldött Pótküldött
Hergovicz Vince Egyházy Sándor
Varga Ferenc Kovács Csaba
Észak-Alföld

Küldött Pótküldött
Molnár Imre Ágoston László
Pinczés Ernő Lövász László

Dél-Alföld

Küldött Pótküldött
Dakáné Kispéter Szílvia Badényi Zsuzsanna
Masa Imre Lászlóné Olajos Mihály
Közép-Dunántúl

Küldött Pótküldött
Kovács Ferenc Helmeczi József
Lengyel Imréné Kurucsi László Zsolt
Matisz Zsolt Mátéfi Sondor
Nagy Károly Vargáné Balsai Judit

MOBILITÁS Jogelőd

Küldött Pótküldött
Serfőzőné Balogh Mária TiszaIstván